Pow. kartuski. Myślały że pożyczają pieniądze znajomej. Padły ofiarą oszustwa

Pow. kartuski. Myślały że pożyczają pieniądze znajomej. Padły ofiarą oszustwa

Wczoraj 2 kobiety z pow. kartuskiego zostały oszukane metodą „na BLIK”. Były przekonane, że prowadzą konwersację ze swoją znajomą. Oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy.

Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Przestępca po włamaniu się na konto portalu społecznościowego danej osoby, wysyła za pomocą komunikatora do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą.

Następnie proszą swoją ofiarę o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłacą pieniądze z bankomatu. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze znajomemu.

Reklamy

W ten właśnie sposób przestępstwa dokonano na szkodę 32-letniej mieszkanki pow. kartuskiego. Na konto pokrzywdzonej dokonano włamania, po czym do jej znajomych wysłano prośbę o pożyczkę.

Zobacz również: Oszuści – niestety – w dobrej formie. Są kolejne przypadki wyłudzeń

Niestety uwierzyły w to, że pomagają znajomej, podały one kod BLIK oszustowi, który poprzez to wypłacił gotówkę w bankomacie. Kobiety straciły 500 zł i 800 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*