Pow. kartuski. Oszuści – niestety – w dobrej formie. Są kolejne przypadki wyłudzeń

Pow. kartuski. Oszuści – niestety – w dobrej formie. Są kolejne przypadki wyłudzeń

„Na pracownika banku” oraz „na węgiel” – to obecnie najbardziej popularne metody działania oszustów. W ostatnich dniach kartuska policja odnotowała 2 kolejne przypadki wyłudzeń na łączną kwotę 11 tys. złotych.

Do pierwszego z oszustw doszło przez ogłoszenie na Facebooku, które dotyczyło sprzedaży węgla w niskiej cenie. Fałszywy sprzedawca oferował węgiel po 1000 złotych za tonę.

Nabrał się na to 34-letni mieszkaniec pow. kartuskiego, który zdecydował się zakupić 3 tony opału. Wpłacił sprzedawcy zadatek w kwocie 1000 złotych na wskazany przez niego numer konta. Potem kontakt ze sprzedającym się urwał.

Reklamy

Do drugiego oszustwa doszło za pośrednictwem telefonu od rzekomego pracownika banku. Przekonał on 36-letnią mieszkankę pow. kartuskiego, że ktoś próbuje włamać się na jej konto bankowe.

Kobieta, za namową fałszywego pracownika banku, wypłaciła ze swojego konta środki w kwocie 10 000 złotych i wpłaciła je przez wpłatomat, na rachunek, jaki jej wskazał. W ten sposób kobieta straciła okrągłą sumę.

Zobacz również: Oszustwo z cyklu „na pracownika banku”. 33-latek stracił okrągłą sumę

Karolina Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach podkreśla, że wciąż pojawiają się nowe zgłoszenia o oszustwach, do których dochodzi pomimo licznych apeli mundurowych. Aktualnie „na topie” zaś są oszustwa „na pracownika banku” oraz „na węgiel”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*