Pow. kartuski. Kierowali „pod wpływem”, bez uprawnień i z sądowym zakazem

Pow. kartuski. Kierowali „pod wpływem”, bez uprawnień i z sądowym zakazem

W miniony weekend kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2-óm kierowcom, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Ponadto jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania. Mundurowi zatrzymali też do kontroli kobietę, która prowadziła samochód pomimo sądowego zakazu.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w piątek przed godziną 17. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Czapielski Młyn (gm. Stężyca) 41-latkę, która podróżowała volkswagenem. Okazało się, że kobieta ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowanie samochodem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5-ciu lat.

Kolejna osoba została zatrzymana w niedzielę przed godziną 4 w Kartuzach. Mundurowi do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki Peugeot, którym podróżował 40-letni obywatel Ukrainy. Policjanci wyczuli od kierowcy pojazdu silną woń alkoholu. Podczas badania alkomatem okazało się, że 40-latek ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy.

Reklamy

Ostatnia osoba została zatrzymana w niedzielę przed godziną 12 w Klukowej Hucie (gm. Stężyca). Do kontroli drogowej policjanci zatrzymali pojazd marki Volkswagen, którym podróżował 22-letni mężczyzna. Policjanci zbadali kierowcę pojazdu alkomatem. Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Zatrzymani kierowcy, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu, odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara do 2-óch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto 40-letni kierowca opla odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*