Pow. kartuski. Chciała popełnić samobójstwo przez zażycie „psychotropów”

Pow. kartuski. Chciała popełnić samobójstwo przez zażycie „psychotropów”

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach uratowali 42-letnią kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie poprzez zażycie dużej ilości tabletek psychotropowych. Oficer dyżurny, dzięki otrzymanej telefonicznie informacji, ustalił miejsce zamieszkania kobiety i zadysponował tam najbliższy patrol policji. 42-letnia mieszkanka pow. kartuskiego została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

W niedzielę po godzinie 3 w nocy oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację telefoniczną od mężczyzny, który pisał na jednym z komunikatorów z 42-letnią kobietą. Ta poinformowała go o swoich myślach samobójczych.

Po tym telefonie dyżurny natychmiast ustalił miejsce zamieszkania kobiety i skierował tam najbliższy patrol policji. Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie – dojechali do miejsca zamieszkania 42-latki. Niestety, nikt nie otwierał drzwi.

Reklamy

Mundurowi zauważyli przez okno kobietę w zauważalnie złym stanie, która traciła przytomność. Na szczęście bardzo szybko udało się policjantom wejść do domu, ponieważ, jak się okazało, kobieta zażyła dużą ilość tabletek leku psychotropowego.

Na miejsce dojechali również ratownicy medyczni, którzy przewieźli kobietę do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mundurowych kobieta, która usiłowała targnąć się na własne życie, została uratowana.

Pamiętajmy, że kryzysy samobójcze przemijają. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc, tak jak w tym przypadku. Jeśli zauważamy, że ktoś z naszego otoczenia jest przygnębiony, to zapytajmy, jak możemy mu pomóc, udzielmy praktycznej pomocy, uczulmy bliskich na problem, okażmy troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i postarajmy się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś osoba potrzebująca pomocy. Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*