Pow. kartuski. „Wydmuchał” blisko 2,5 promila. Nie pierwszy raz jechał w takim stanie

Pow. kartuski. „Wydmuchał” blisko 2,5 promila. Nie pierwszy raz jechał w takim stanie

W miniony weekend kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę czterem kierowcom, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. „Rekordzista” miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i, jak się okazało, był już kiedyś skazany za jazdę „pod wpływem”.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w sobotę rano. Dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Chwaszczynie (gm. Żukowo). Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że 25-letni kierowca mercedesa najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

Funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało, że 25-latek ma w swoim organizmie 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Reklamy

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany tego samego dnia po godzinie 14 w Mściszewicach (gm Sulęczyno). Policjanci skontrolowali pojazd toyota, którym podróżowała 39-letnia kobieta. Mundurowi podczas czynności wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie 1,2 promila alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę po godzinie 21 w Żukowie. Policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował peugeotem. Mężczyzna prowadził samochód, mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Ponadto podczas czynności okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo w przeszłości 24-latek był już skazany prawomocnym wyrokiem za to przestępstwo.

Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany w niedzielę po godzinie 19 w Sierakowicach. Tam badanie wykazało, że 31-letni obywatel Ukrainy prowadził samochód mając w organizmie blisko promil alkoholu.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo może grozić wysoka grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponadto 24-letni kierowca peugeota odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*