Pomieczyno. Festyn rodzinny pełen atrakcji

Pomieczyno. Festyn rodzinny pełen atrakcji

Kolorowe dmuchańce, karuzela, wata cukrowa, loteria fantowa z mnóstwem drobiazgów do wygrania, a przede wszystkim możliwość zapoznania się z alpakami – tak bawiły się w tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. B. Szymichowskiego w Pomieczynie.

Rok szkolny 2020/2021 z powodu pandemii i obostrzeń rządowych należał do wyjątkowych. Starsi uczniowie spędzili większość czasu w domach, ucząc się zdalnie, a najmłodsi, nawet jeśli uczyli się stacjonarnie, nie mogli brać udziału w żadnych wyjazdach ani innych szkolnych atrakcjach. Dlatego gdy rząd zminimalizował większość obostrzeń, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie wyszła z propozycją zorganizowania Festynu Rodzinnego dla dzieci.

Festyn należy do tradycji szkolnej, choć w ubiegłym roku z powodu pandemii musiał zostać odwołany. Tym razem jednak nic nie stanęło na przeszkodzie. Rodzice z Rady Rodziców pod przewodnictwem Małgorzaty Kmiecik i Katarzyny Grot z zapałem wzięli się do pracy. Tegoroczny festyn odbywał się na terenie Barwikowych Apak. Dzięki uprzejmości właścicieli dzieci mogły zapoznać się z tymi przemiłymi zwierzakami, pogłaskać po miękkim futerku, nakarmić przysmakiem i marchewkami, a nawet poprowadzić na spacer.

Pracownicy ze swadą opowiadali ciekawostki o swoich podopiecznych. Trudno było zdecydować, która alpaka jest najpiękniejsza: czy niesforny czarny Mario, czy jego maleńki synek Mozart, czy dostojna Penelopa, a może „uśmiechnięty” Leon? Dzieci zgodnie przyznały, że każda z alpak jest przepiękna. Na łące stanęły dwa kolorowe dmuchańce oraz karuzela, na których ochoczo bawili się i najmłodsi, i ci trochę starsi.

Przed budką z watą cukrową ustawiały się kolejki amatorów tego smakołyku. Był także foodtruck oraz herbata przygotowana przez Katarzynę Iwińską, desery od Krzysztofa Stencla, a swojski chlebek i ciasto przekazane przez Małgorzatę Kmiecik. Rada Rodziców zorganizowała również loterię fantową, w której każdy los wygrywał. W takt muzyki z dziećmi tańczyła najprawdziwsza Myszka Minnie.

Animatorka Krystyna Drafc przygotowała bańki oraz tatuaże. Przy zabawach pomagali wolontariusze z siódmej i ósmej klasy, wśród nich na szczególne wyróżnienie zasłużył Nikodem Mering. Wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie Krystyna Kąkol osobiście odwiedzili dzieci, by życzyć im dobrej zabawy. Festyn został sfinansowany z wpłat na Komitet Rodzicielski, a dzięki pozyskanym sponsorom udało się zapewnić mnóstwo atrakcji.

Do sponsorów należeli: Gmina Przodkowo, Ireneusz Drążkowski z firmy Przewozy Autobusowe „Irbus”, Bolesław Formella z firmy „Herkules” Transport Ciężarowy, Roboty Ziemne z Barwika, Daniel Frankowski z P.H.U. „Frankowski” z Kawli, Tadeusz Haza z firmy Usługi Stolarskie z Pomieczyna, Damian Heft z firmy „Dambruk” z Pomieczyna, Kacper Grzenkowski z firmy Usługi Brukarskie z Pomieczyna, Sklep Lewiatan w Pomieczynie, Damian Pełkowski z firmy „Dam-Bud” z Pomieczyna, Łukasz Rompa z firmy „Lam-Trans” z Pomieczyna, Grzegorz Sypion z firmy Adi-Instalacje Sanitarne i C.O., Rafał Sypion z firmy Usługowo-Budowlanej „Sy-Bud”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*