Pomieczyno. Maksymilian Drawc finalistą olimpiady z informatyki

Pomieczyno. Maksymilian Drawc finalistą olimpiady z informatyki

To ważne wydarzenie nie tylko dla rodziny, czy nawet dla społeczności szkolnej, ale i dla całej gminy Przodkowo. Maksymilian Drawc, uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie, został finalistą Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego.

W piątek 23 kwietnia ogłoszono oficjalne wyniki tegorocznych zmagań w konkursach kuratoryjnych. Okazało się, że uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie Maksymilian Drawc znalazł się w gronie finalistów Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Maks jest uczniem klasy ósmej. Jego zainteresowania informatyką i robotyką rozwinęły się podczas projektu „Skrzydła wiedzy”, realizowanego przez gminę Przodkowo na terenie szkół podstawowych, a dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Reklamy

-Maks zaangażował się w zajęcia tak bardzo, że po zakończeniu projektu zaczął sam dokształcać się w interesujących go dziedzinach. Wspieraliśmy go, zapisując na różne zajęcia rozwijające pasję syna oraz kupując potrzebne pomoce dydaktyczne – – mówi z dumą i radością mama finalisty. – Programowanie to jego pasja, której poświęca każdą wolną chwilę i którą stara się zarazić młodszego brata Aleksandra.

Nauczyciele Maksymiliana także cieszą się z sukcesu zdolnego ucznia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*