To już ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie fot. E.L. / zKaszub.info

Ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie

Trwają już ostatnie prace przy nadbudowie i rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Nowe wnętrza otwarte zostaną już niedługo, a oficjalne otwarcie połączone zostanie prawdopodobnie z nadaniem imienia szkole.

To już ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie fot. E.L. / zKaszub.info
To już ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie fot. E.L. / zKaszub.info

Szkoła została rozbudowana od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym/kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze „starą” częścią szkoły o jedną kondygnację – piętro z przeznaczeniem na bibliotekę/czytelnię szkolną.
W nowym segmencie planuje się 8 sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę/czytelnię.

W pierwszym etapie, w 2017 roku, oddano do użytku nadbudowaną nad częścią istniejącej szkoły biblioteko-czytelnię oraz wykonany został stan surowy zamknięty budynku z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową oraz instalacją wodno – kanalizacyjną. Prace te wykonała Firma Bell – Dom Usługi Budowlane Belgrau Piotr Borowiec na kwotę 2.276.380,00 zł.

II etap inwestycji wykonuje firma 4ml Budowa z Kartuz. Koszt inwestycji wynosi 2.350.480,80 złotych. Firma wykona następujący zakres prac: roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, instalacja kanalizacji sanitarnej i wodociągowa, instalacji centralnego ogrzewania i technologii kotłowni, elektryka i instalacje teletechniczne. Po zakończeniu II etapu robót pozostanie jedynie wyposażyć pomieszczenia w meble i potrzebny sprzęt.

Na pierwszy etap inwestycji gmina pozyskała z budżetu państwa kwotę 1 020 000 zł. , natomiast na drugi etap – kwotę 1.568.000 zł.

Dodatkowo Wójt Gminy podjął decyzję, iż stare obiekty (sala gimnastyczna i dotychczasowy budynek szkolny) zostaną dostosowane kolorystycznie do nowej części tak aby tworzyły ładną całość (naprawy tynku, położenie struktury, malowanie).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*