To już ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie fot. E.L. / zKaszub.info

Ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie

Trwają już ostatnie prace przy nadbudowie i rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Nowe wnętrza otwarte zostaną już niedługo, a oficjalne otwarcie połączone zostanie prawdopodobnie z nadaniem imienia szkole.

To już ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie fot. E.L. / zKaszub.info
To już ostatnie prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie fot. E.L. / zKaszub.info

Szkoła została rozbudowana od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym/kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze „starą” częścią szkoły o jedną kondygnację – piętro z przeznaczeniem na bibliotekę/czytelnię szkolną.
W nowym segmencie planuje się 8 sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę/czytelnię.

W pierwszym etapie, w 2017 roku, oddano do użytku nadbudowaną nad częścią istniejącej szkoły biblioteko-czytelnię oraz wykonany został stan surowy zamknięty budynku z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową oraz instalacją wodno – kanalizacyjną. Prace te wykonała Firma Bell – Dom Usługi Budowlane Belgrau Piotr Borowiec na kwotę 2.276.380,00 zł.

Reklamy

II etap inwestycji wykonuje firma 4ml Budowa z Kartuz. Koszt inwestycji wynosi 2.350.480,80 złotych. Firma wykona następujący zakres prac: roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, instalacja kanalizacji sanitarnej i wodociągowa, instalacji centralnego ogrzewania i technologii kotłowni, elektryka i instalacje teletechniczne. Po zakończeniu II etapu robót pozostanie jedynie wyposażyć pomieszczenia w meble i potrzebny sprzęt.

Na pierwszy etap inwestycji gmina pozyskała z budżetu państwa kwotę 1 020 000 zł. , natomiast na drugi etap – kwotę 1.568.000 zł.

Dodatkowo Wójt Gminy podjął decyzję, iż stare obiekty (sala gimnastyczna i dotychczasowy budynek szkolny) zostaną dostosowane kolorystycznie do nowej części tak aby tworzyły ładną całość (naprawy tynku, położenie struktury, malowanie).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*