fot. Mariusz Lamk

Niespodziewana wygrana Szargana w dziesiątej kolejce Somonińskiej Lidze Halówki

Przedostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej przyniosła sporo emocji. Najlepszym strzelcem został Jakub Leszkiewicz z 29 zdobytymi bramkami.

no images were found

W pierwszym meczu mimo początkowego prowadzenia drużyna Gruntcase Borkowo nie potrafiła sprawić niespodzianki ulegając pewnemu już medaliście We-Met Team. Po trzy bramki dla zwycięzców zdobyli Jan Cymerman, Wojciech Dobek i kierownik drużyny Karol Wenta. Dla drużyny z Borkowa – Bartłomiej Teca. Następnie po bardzo wyrównanej rywalizacji No Name Kartuzy pokonał dość niespodziewanie czwartych w tabeli do tej pory Pięknych i Młodych. W kolejnym meczu walczący o czołową czwórkę Atom Goręczyno długo męczył się z przedostatnim w tabeli Red Wolves Chmielno, wygrywając ostatecznie 5:3. W czwartych spotkaniu zmierzający do końcowego tryumfu CH Toporek Przodkowo pokonał pewnie Gang Świeżaków 9:3.

Przedostatni mecz, w którym doszło do derbów Somonina zgodnie z oczekiwaniami dostarczył najwięcej emocji w tej serii. Wicelider tabeli Domaros niespodziewanie uległ Szarganowi. Tym samym Domaros spadł na trzecie miejsce w tabeli tracąc szansę na mistrzostwo tegorocznej ligi. Ostatnie spotkanie zgodnie z oczekiwaniami było jednostronnym popisem zawodników Dav-Tynk Team Kartuzy. Rozbili ostatniego w tabeli Promila Somonino.

Reklamy

Przed nami jedenasta i zarazem ostatnia kolejka spotkań sezonu 2017/2018, która odbędzie się w najbliższą sobotę 24 lutego. Najciekawiej zapowiada się drugi mecz tej serii, w których dojdzie do derbów gminy Somonino i walczących w bezpośrednim pojedynku o czwarte miejsce Atomu Goręczyno i Szargana Somonino. W ostatnim meczu lider CH Toporek Przodkowo, któremu do pewnego zwycięstwa w całej lidze potrzebny jest choćby punkt podejmie nieobliczalny zespół Pięknych i Młodych.

Najlepsi strzelcy:

29 goli – Jakub Leszkiewicz (CH Toporek Przodkowo)

17 goli – Nikodem Czaja (Domaros Somonino)

15 goli – Mateusz Kaszyński (Gang Świeżaków), Dominik Niklas (Piękni i Młodzi), Piotr Żybko (Atom Goręczyno)

14 goli – Mikołaj Wunsz (Dav-Tynk Team Kartuzy)

12 goli – Sambor Byczkowski (Szargan Somonino), Marcin Choszcz (We-Met Team), Mariusz Mejna (No Name Kartuzy)

Terminarz jedenastej kolejki spotkań, która odbędzie się 24.02.2018 r.:

  • 16.15 We-Met Team – Red Wolves Chmielno
  • 17.00 Atom Goręczyno – Szargan Somonino
  • 17.45 Domaros Somonino – Promil Somonino
  • 18.30 Gruntcase Borkowo – No Name Kartuzy
  • 19.15 Piękni I Młodzi – Ch Toporek Przodkowo
  • 20.00 Gang Świeżaków – Dav-Tynk Team Kartuzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*