fot. M.Lamk

Somonińska liga halówki – FC Gowidlino tryumfuje

Rozgrywki somonińskiej halówki ponownie dostarczyły emocji. Swojego pierwszego gola zdobył Amator Kiełpino. W jednym z meczy turnieju stanęły przeciw sobie dwa zespoły z Gowidlina.

no images were found

W Somoninie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych. Udział wzięło 8 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A najlepsze okazało się AS Pomorze, który zdobywając 7 pkt wygrał grupę. Kolejne miejsca zajęli FC Gowidlino, Wietcisa Skarszewy oraz Amator Kiełpino. W grupie B trwała bardziej zacięta rywalizacja. Ostatecznie o pierwszym miejscu zadecydował wynik meczu bezpośredniego pomiędzy Liderem Dębogórze a Lipniczanką Lipnica. Wygrali go zawodnicy Dębogórza. Trzecie miejsce zdobyło FC 2005 Gowidlino, zaś czwarte Wietcisa II Skarszewy.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych. W pierwszym zgodnie z oczekiwaniami zwycięzca grupy A pokonał Wietcisę II Skarszewy. W drugim spotkaniu po zaciętej rywalizacji Lipniczanka Lipnica pokonała Wietcisę Skarszewy. Kolejny mecz był „bratobójczym” pojedynkiem drużyn z Gowidlina. Ostatecznie to starsi pokonali swoich młodszych kolegów z ekipy 2005 aż 5:0. Ostatnie spotkanie tej fazy rozgrywek zakończył się sporą niespodzianką. Zwycięzca grupy B przegrał 1:0 z Amatorem Kiełpino. Tym samym kiełpiniacy strzelili pierwszą bramkę w turnieju.

Reklamy

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu, w którym zagrały dwie drużyny Wietcisy Skarszewy padł remis i w rzutach karnych „jedynka” pokonała swoje rezerwy. W drugim meczu FC 2005 Gowidlino po raz drugi w turnieju pokonało Lidera Dębogórze. Mecze decydujące o awansie do finału miały różny przebieg. Wpierw po zaciętej walce Lipniczanka Lipnica pokonała AS Pomorze. Natomiast w drugim spotkaniu FC Gowidlino rozbiło Amatora Kiełpino aż 7:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Wietcisa II Skarszewy pokonała rozbitego po ćwierćfinale Lidera Debogórze. Miejsce piąte zajęła Wietcisa Skarszewy pokonując najmłodszych w turnieju zawodników FC 2005 Gowidlino. Miejsce trzecie zajęło AS Pomorze pokonując pewnie Amatora Kiełpino 3:0. W finale spotkały się dwie drużyny, które w swoich grupach zajmowały drugie miejsca i po jednostronnym widowisku FC Gowidlino pokonało Lipniczankę Lipnica.

Zorganizowany został przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już dziewiętnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Wyróżnienia indywidualne:

król strzelców: Jakub Stencel (FC Gowidlino)

najlepszy bramkarz: Mateusz Zadruszewski (AS Pomorze)

najwszechstronniejszy zawodnik: Dominik Konkel (FC Gowidlino)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*