fot. Mariusz Lamk

Słupskie Byki wygrywają Turniej Halówki w Somoninie

W Turnieju Piłki Nożnej Halowej rocznika 2007 spotkały się drużyny z dwóch województw. Mecze dostarczyły emocji i popisu kunsztu piłkarskiego. Była to już dwudziesta edycja tych rozgrywek.

W dwudziestym już turnieju z cyklu Somonino Cup udział wzięło 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Wśród nich było 11 zespołów z całego województwa pomorskiego oraz jeden z kujawsko-pomorskiego.

Grupę A zdecydowanie wygrały UKS Byki Słupsk mając komplet punktów. Za nimi uplasowały się SP Wisła Tczew oraz SP Somonino. Wszystkie te drużyny uzyskały awans do ¼ finału. Czwartemu jednak KP Zaspa II Gdańsk pozostała walka o miejsca 9-12.

Reklamy

Grupę B wygrała Olimpia Osowa przed KP Starograd Gdański. Obie te drużyny awansowały do ćwierćfinału. Kolejne drużyny – UKS Byki II Słupsk oraz KP Zaspa Gdańsk pozostała walka o dalsze miejsca.

Grupę C wyraźnie wygrał zespół Sopockiej Akademii Piłkarskiej, nie tracąc przy tym bramki. Kolejne miejsca zajęły drugie zespoły klubów KP Starogard Gdański oraz SP Wisła Tczew. Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarty Football Academy Grudziądz zagrał o dziewiąte miejsce.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów od miejsca 9-12. W pierwszym meczu rezerw UKS Byki Słupsk oraz KP Zaspa Gdańsk, zwycięstwo odniosła drużyna ze Słupska 3:2. Pierwsza drużyna Zaspy rozbiła Football Academy Grudziądz 4:0.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. Dwa pierwsze spotkania były zacięte i przyniosły sporo emocji. Wpierw nie padły żadne bramki i o awansie zadecydowały dopiero rzuty karne. Wykonali je lepiej zawodnicy Wisły Tczew pokonując KP Starogard Gdański 2:1. Natomiast w drugim spotkaniu Sopocka Akademia Piłkarska pokonała SP Somonino 1:0. W kolejnych dwóch zdecydowanie wygrywali zwycięzcy swoich grup i awans uzyskali UKS Byki Słupsk i Olimpia Osowa pokonując drugie zespoły odpowiednio SP Wisły Tczew 5:0 oraz KP Starogard Gdański 4:0.

Następnie odbyły się mecze o dalsze miejsca. W pierwszym meczu o jedenaste, KP Zaspa II Gdańsk zremisował z Football Academy Grudziądz. Następnie jednak przegrał w serii pomyłek w rzutach karnych. Miejsce dziewiąte zajęły UKS Byki II Słupsk pokonując KP Zaspa Gdańsk 2:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. KP Starogard Gdański pokonał SP Somonino. W meczu rezerw KP Starogard Gdański pokonał zdecydowanie SP Wisła Tczew. Spotkania decydujące o awansie do finału stały na dobrym poziomie i były bardzo zacięte. Wpierw mimo wielu okazji z obu stron nie padły żadne bramki i w rzutach karnych Sopocka Akademia Piłkarska pokonała Wisłę Tczew 2:1. UKS Byki Słupsk pokonały 1:0 Olimpię Osowa.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme SP Somonino pokonała Wisłę II Tczew. W meczu o miejsce piąte doszło do bratobójczej walki dwóch drużyn KP Starogard Gdański, gdzie pierwsza drużyna wygrała 4:2. W spotkaniu drużyn walczących o najniższy stopień podium Olimpia Osowa pokonała SP Wisła Tczew 2:0. W meczu finałowym zagrały dwie niepokonane do tej pory drużyny i padła w nim zaledwie jedna bramka autorstwa zawodnika UKS Byki Słupsk, które pokonały Sopocką Akademię Piłkarską.

Turniej odbył się 3 marca – w sobotę – na hali w Somoninie. Został zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2007 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino.

Ostateczna kolejność:

I – UKS Byki Słupsk

II – Sopocka Akademia Piłkarska

III – Olimpia Osowa

IV – SP Wisła Tczew

V – KP Starogard Gdański

VI – KP Starogard II Gdański

VII – SP Somonino

VIII – SP Wisła Tczew

IX – UKS Byki II Słupsk

X – KP Zaspa Gdańsk

XI – Football Academy Grudziądz

XII – KP Zaspa II Gdańsk

Wyróżnienia indywidualne:

– król strzelców: Hubert Goebel (UKS Byki Słupsk)

– najlepszy bramkarz: Vincent Szewel (Sopocka Akademia Piłkarska)

– najwszechstronniejszy zawodnik: Kacper Serafin (UKS Byki Słupsk)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*