Polska wygrała Mistrzostwa Świata… na Orliku w Sierakowicach

Polska wygrała Mistrzostwa Świata… na Orliku w Sierakowicach

PROMO WOMAN”S CUP z akcentem mistrzostw świata, zgromadził 12 zespołów trzy osobowych z nazwami uczestników mundialu. Mistrzostwo Świata przypadło reprezentacji Polski.

Piłkarski zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe. 2005/2006: (Polska, Japonia, Kolumbia, Senegal, Argentyna, Anglia) oraz 2007/2009: (Urugwaj, Egipt, Arabia Saudyjska, Rosja, Peru, Chorwacja). Po rozegranych spotkaniach, w młodszej kategorii wygrał Urugwaj w składzie Kaja Płotka, Paulina Miotk, Kinga Koszałka. Natomiast w starszej kategorii Polska w składzie: Julianna Cyman, Julia Jędrzejewska, Karolina Koszałka.

Po rozegranych mistrzostwach doszło do rozegrania dwóch meczów rodzice kontra dzieci. W pierwszym spotkaniu, mamusie zagrały z dziewczętami młodszymi 2007/2009. W podstawowym czasie padł remis 1:1. W rzutach karnych lepsze okazały się mamusie. W drugim spotkaniu tatusiowie, którzy mieli swoje święto, zagrali przeciwko dziewczętom 2004/2005. Mecz był bardzo zacięty, a w regulaminowym czasie padł remis 2:2. W rzutach karnych potrzeba było dodatkowych rund i w nich tatusiowie wytrzymali presję wygrywając spotkanie. Tym samym rodzice okazali się lepsi od zawodniczek.
 
Po rozgrywkach nastąpił czas podsumowania sezonu 2017/2018. Podziękowano dziewczętom z rocznika 2004 za wkład w sukcesy i wręczono pamiątkowe statuetki. Za wykonanie dobrej pracy dla zespołu podziękowano także byłej już kierownik Barbarze Płotka, która z przyczyn osobistych nie może kontynuować swojej pasji z Panterami. Podziękowano także sponsorowi zespołu „PPHU „TED” Tadeusz Paracki, jak i całemu sztabowi szkoleniowemu.

Reklamy

– Sezon 2017/2018 był bardzo trudnym dla nas, jako sztabu. Bardzo dużo się działo w tym czasie. Niby Malbork od Sierakowic oddalony jest 120 km, a jednak nie jest to daleko. Dzięki Olimpico, dziewczęta z Sierakowic dostały szansę gry w wielkich turniejach zdobywając doświadczenie i nowe przyjaźnie. Obniżamy rocznik i planujemy grę jak teraz z chłopcami w lidze ale stawiamy sobie wyższe cele. Czy się uda? Czas pokaże. Oczywiście cały czas poszukujemy osoby lub firmy, które by nas wsparły. Zapraszamy – mówi Marian Wnuk-Lipiński.

Przy okazji turnieju odbyła się zbiórka nakrętek, starych płyt CD, starych telefonów i laptopów. Mieszkańcy odpowiedzieli na apel i dostarczyli dużą ilość zbieranych rzeczy, które zostały tego samego dnia przekazane choremu Kubie.

–  Jestem szczęśliwy, że potrafimy się zjednoczyć podczas różnych akcji tym razem dla Kuby. Miałem okazję poznać rodziców, jak i samego Kubę. Jest uśmiechniętym chłopcem lecz przykutym do wózka. Obecnie zbiera na rowerek rehabilitacyjny, więc wszyscy dołożyliśmy cegiełkę za co dziękuję wszystkim oraz Pani Ani, która koordynowała zbiórkę – opowiada M. Wnuk-Lipiński

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*