Od 1 lipca w Gowidlinie funkcjonuje gminne kąpielisko

Od 1 lipca w Gowidlinie funkcjonuje gminne kąpielisko

Rozpoczęte jeszcze w ubiegłym roku prace budowlane na północnym brzegu Jeziora Gowidlińskiego zaowocowały powstaniem nowoczesnej infrastruktury kajakowo-żeglarskiej i pierwszego w gminie kąpieliska. Od 1 lipca jest oficjalnie czynne.

[Not a valid template]

fot. UG w Sierakowicach

Na nowo wybudowany kompleks rekreacyjny składa się przystań kajakowo-żeglarska, slip żeglarski, pomost kajakowo-wypoczynkowy, kąpielisko z plażą z płukanym piaskiem, a także pole biwakowe wyposażone we wiaty, ławostoły, miejsce na ognisko i suszarki do kajaków.

Reklamy

Nowoczesna infrastruktura spełnia wszelkie standardy zgodne z obowiązującymi przepisami, także sanitarnymi. Zadbano o ustawienie publicznych toalet i zwiększono liczbę koszy na śmieci.

Kąpielisko jest czynne codziennie w godzinach 11.00-19.00. W trosce o bezpieczeństwo korzystających z wypoczynku nad wodą Gmina zatrudniła dwóch ratowników WOPR. W związku z tym apelujemy o bezwzględne stosowanie się do ich uwag i poleceń.

OGLĄDAJ TEŻ: Judyta Kroskowska, Dyrektor GOK-u w Sierakowicach – „Na dywaniku” [27.03.2019]

Jednocześnie przypominamy, że obowiązuje zakaz wjazdu samochodami w pobliże kąpieliska (zakaz nie dotyczy mieszkańców, służb porządkowych i pojazdów z zaopatrzeniem). Samochody można zaparkować na parkingu zlokalizowanym przy ul. Jeziornej, ok. 200 metrów od plaży.

Warto dodać, że to jeszcze nie koniec prac w ramach tej inwestycji. Po zakończeniu sezonu letniego Gmina planuje wyasfaltować drogę prowadzącą do plaży, w przyszłym roku utwardzony zostanie parking, a przy kompleksie rekreacyjnym powstanie budynek socjalny z sanitariatami i przebieralniami.

Sezon kąpielowy w naszej gminie zakończy się 31 sierpnia.

Info i foto: UG w Sierakowicach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*