fot. mat. prasowy

MTB Pomerania Maraton w 2018 roku [WIDEO]

MTB Pomerania Maraton, który w przyszłym sezonie pojawi się na Pomorzu w pięciu odsłonach, w tym jednej dwudniowej.

Oficjalnie sezon maratonów MTB dobiegł, a w niektórych przypadkach dobiega końca, ale już teraz sprawdzamy kalendarze na kolejny sezon. W 2018 sporo nowości zapowiada, debiutujący w tym roku event

Zobacz też: Rebelianci z Kartuz na MŚ w Budapeszcie

Pierwsza seria wyścigów, podobnie jak w 2017 r. zacznie się 7 kwietnia w Luzinie, a dwa tygodnie później czyli 21 kwietnia kolarze sprawdzą nową trasę w Łęczycach. Następnie 12 i 13 maja odbędzie się pierwszy z kolei wyścig etapowy na Pomorzu, pod szyldem MTB Pomerania Festiwal, którego organizacja odbędzie się w samym sercu Pucka. 27 maja organizator zaprasza do przetestowania malowniczej, aczkolwiek mocnej i wymagającej trasie w Kolbudach, a 10 czerwca na cykl finałowy, który zakończy ściganie na szybkiej i technicznej trasie we Władysławowie.

Reklamy

REKLAMA


 

Dla fanów dwóch kółek oznacza to, że w przeciągu dwóch miesięcy zawodnicy będzie można podjąć się ścigania na dwóch zupełnie nowych trasach, zlokalizowanych w Łęczycach i Pucku. Jeśli chodzi o Puck, to zapowiada się pierwsza w pomorskim rejonie dwuetapowa impreza, która najpierw – jako czasówka wystartuje z mola w Pucku, a w niedzielę jako maraton MTB zostanie rozegrana w Sławutówku. Lokalizacja ma tutaj dość szczególne znaczenie, ponieważ wyścig zostanie rozegrany na terenie nowo powstałego Parku Ewolucji, co będzie nie lada gratką dla najmłodszych adeptów dwóch kółek, którzy na każdym maratonie mogą ścigać się na dystansach Junior.

W kolejnym sezonie klasyfikacja generalna, z uwagi na większą ilość eventów, będzie punktowana w oparciu o cztery najlepsze starty z wszystkich pięciu edycji. Pomorskie tereny to nie tylko piękne krajobrazy, ale też mocne przewyższenia i techniczne podjazdy, dlatego już teraz wiemy, że zapowiada się bardzo ciekawy początek sezonu na Pomorzu, więc rezerwujcie terminy. Zapisy ruszają 1 stycznia 2018 roku.

Zobacz też: Gminne eliminacje konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” w SP nr 2 w Kartuzach [ZDJĘCIA]

– MTB Pomerania Luzino – 7 kwietnia 2018 – sobota

– MTB Pomerania Łęczyce – 21 kwietnia 2018 – sobota

– MTB Pomerania Festiwal – 12 i 13 maja 2018 – sobota i niedziela

– MTB Pomerania Kolbudy – 27 maja – niedziela

– MTB Pomerania Władysławowo – 10 czerwca – niedziela

Skomentuj: MTB Pomerania Maraton w 2018 roku [WIDEO]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*