Sierakowice. Akcja „Jedz smacznie i zdrowo” w ZSP

Sierakowice. Akcja „Jedz smacznie i zdrowo” w ZSP

Pod koniec października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach przeprowadzono akcję pod hasłem „Jedz smacznie i zdrowo”. Każdy z uczniów miał możliwość poznania zasad dobrego odżywiania i przekonania się, jak w ciekawy i łatwy sposób można przygotować małe co nieco.

Podczas przerw przeprowadzono degustację jedzenia. Uczniowie klas technikum, przebrani za owoce i warzywa, częstowali wszystkich przygotowanymi przez siebie przekąskami. Można było skosztować m.in. kompotu z jabłek i dyni, koktajlu bananowo-truskawkowego, szaszłyków warzywnych i owocowych, galaretek bez cukru z owocami, babeczek z marchwi, ciast z dyni i jabłek.

Akcja wspierała również „Dzień Walki z Otyłością”, w związku z czym odbyły się konkursy, które miały na celu zachęcenie młodzieży do zdrowego sposobu odżywiania się oraz wszelkich form aktywności fizycznej. W ramach promowania zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej zorganizowano konkurs międzyklasowy, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą, argumentowaniem i sprawnością fizyczną.

Reklamy

-Mamy nadzieję, że przygotowane przekąski trafiły w gusta smakowe każdego i liczymy, że odbędzie się więcej takich wydarzeń. Od teraz nasi uczniowie są bardziej świadomi, że warto dbać o zdrowie i jeść zdrowo – mówią organizatorki wydarzenia – Stanisława Cyra, Aleksandra Wołoszyk, Iwona Tesmer oraz Agnieszka Kazimierczak. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*