Motocyklista nie zatrzymał się na „stopie”, przez co zderzył się z osobówką

Motocyklista nie zatrzymał się na „stopie”, przez co zderzył się z osobówką

Wczoraj kartuscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Trzech Rzekach (gm. Przodkowo). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 48-latek podróżując motocyklem najprawdopodobniej nie zatrzymał się na „stopie”, przez co wymusił pierwszeństwo na 27-latce podróżującej osobówką. Do szpitala przewieziono 45-letnią pasażerkę motocykla.

Wczoraj po godzinie 10 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzech Rzekach (gm. Przodkowo). Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni motocyklista najprawdopodobniej nie dostosował się do znaku B-20 (STOP), przez co wymusił pierwszeństwo na prawidło jadącej nissanem 27-latce. W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń do szpitala została przewieziona 45-letnia pasażerka motocykla. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdów i miejsca wypadku oraz dokumentację fotograficzną.

-Apelujemy o ostrożność na drodze oraz przestrzeganie przepisów drogowych – alarmuje kartuska policja. – Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży, ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce może być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców samochodów, motorowerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*