Kłosówko. Wrócił na „miejsce zbrodni” i wpadł w ręce policji

Kłosówko. Wrócił na „miejsce zbrodni” i wpadł w ręce policji

W miniony piątek kartuscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 32-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść sprzęt z garażu w Kłosówku (gm. Przodkowo). Ponadto zatrzymany dzień wcześniej z tego samego miejsca ukradł samochód o wartości 3 tys. złotych. Dodatkowo 32-latek prowadził pojazd pomimo zakazu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację od 68-letniego mężczyzny, któremu dzień wcześniej skradziono samochód w Kłosówku (gm. Przodkowo), że w jego garażu znajduje się nieznana osoba.

Policjant natychmiast zadysponował na miejsce najbliższy patrol, który na gorącym uczynku zatrzymał 32-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Jak ustalili mundurowi, 32-latek dzień wcześniej z tego samego garażu ukradł samochód o wartości 3 tys. złotych, a na miejsce przestępstwa wrócił, by zabrać kolejne sprzęty.

Reklamy

Ponadto 32-latek prowadził pojazd pomimo zakazu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy. Policjanci w piątek rano przesłuchali 32-latka i przedstawili 3 zarzuty: kradzieży, usiłowania kradzieży oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*