fot. Urząd Gminy Przodkowo

Jak minęły ferie w gminie Przodkowo? Nie było czasu na nudę!

Miniony czas ferii był okresem bardzo aktywnym dla uczniów gminy Przodkowo. Szereg zajęć i atrakcji, które zostały specjalnie dla nich zorganizowane, przyciągnął rzesze uczestników.

no images were found

Jak co roku przez całe dwa tygodnie ferii zimowych, odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci na boisku Orlik. Pod czujnym okiem animatorów: Bartłomieja Konkola i Jakuba Klamana. Niejednokrotnie wbrew pogodzie, dzieci i młodzież bawiły się znakomicie. Była piłka nożna, koszykówka a także gry w ringo, skakankę, hula hop i wiele innych zajęć sportowych. Po ciężkim wysiłku na uczestników codziennie czekał ciepły posiłek oraz nagrody. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jaka przygotowana została dla dzieci był wyjazd na stok Paczoskowo w Kosowie.

Początkowo dzieci samodzielnie organizowały sobie czas zabawy śnieżnej na stoku. Od godzin południowych zajęcia poprowadził instruktor. Była to okazja dla dzieci, które pierwszy raz założyły narty by nauczyć się podstaw. Zabawa była przednia. Po pewnym czasie prawie każdy uczestnik potrafił już samodzielnie zjechać ze stoku. Po takich emocjach i wysiłku wszyscy otrzymali ciepły posiłek oraz słodycze.

Reklamy

Stok Paczoskowo cieszył się w tym roku niezwykłą popularnością wśród odpoczywających uczniów. Dzięki inwencji Wójta – Andrzeja Wyrzykowskiego dzieci i młodzież z terenu gminy mogły nieodpłatnie, do woli korzystać ze stoku. Pomysł ten był trafiony w dziesiątkę. Okazało się, że amatorów jazdy na nartach w gminie jest bardzo wielu.

Podobnie jak w ubiegłym roku dla wszystkich chętnych zorganizowano również wyjazdy do kina. W sumie w okresie ferii do kina pojechało ponad 1 000 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy. Wyjazd ten był bezpłatny dla wszystkich dzieci.

Zajęcia zorganizowały placówki oświaty we współpracy z przodkowskim samorządem. Programy zajęć były zróżnicowane i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*