Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka minął pod "Przodkowskie dzieci segregują śmieci" fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Eko Dzień Dziecka – „Przodkowskie dzieci segregują śmieci” [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny w ramach obchodów zbliżającego się Dnia Dziecka, najmłodsi przodkowianie mieli okazję skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. W tym roku tematem przewodnim była ekologia. W ten sposób organizatorzy pragną wykształcić u dzieci dobre nawyki, które w przyszłości będą procentować.

Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka minął pod „Przodkowskie dzieci segregują śmieci” fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

To już tradycja gminy Przodkowo, która co roku daje dzieciakom do spotkania się i wspólnego świętowania ich wielkiego dnia. Tegorocznym obchodom towarzyszyła myśl ekologiczna. Poprzez zabawę oraz zdrową rywalizację, najmłodsi mieli nauczyć się w jaki sposób chronić przyrodę. Oprócz tego do ich dyspozycji pozostawały dmuchane zjeżdżalnie oraz kolejki.

Przodkowskie dzieci segregują śmieci

Tegoroczny motyw przewodni zabawy ma zaprocentować u najmłodszych świadomą ochroną środowiska. W czasie Dnia Dziecka, uczniowie klas 0-3 oraz przedszkoli mają za zadanie odwiedzić czternaście stacji, na których wykazać mogła się wiedzą i umiejętnościami. Jednocześnie zdobywali tam umiejętności, które w przyszłości pomogą im żyć eko. Jak podkreśla w rozmowie Wójt Andrzej Wyrzykowski, jest najlepszy sposób edukacji ekologicznej. Dzieci ucząc się w czasie gminnych obchodów, po powrocie do domu będą zarażać swoje rodziny zdrowymi nawykami. Na koniec każde dziecko otrzymało „Certyfikat ekologa” oraz drzewko szczęścia – sadzonkę tui, pochodzącą z plantacji w Załężu.

Reklamy

– Ten Dzień Dziecka jest świetnym połączeniem nauki poprzez zabawę. Wyszliśmy z założenia, że nikt tak wspaniale nie zadba w przyszłości o środowisko jak dzieci – mówi Andrzej Wyrzykowski. – Na boisku mamy czternaście stacji, każda z określonym tematem. Otrzymają również certyfikat oraz drzewko szczęścia. Każde dziecko będzie mogło zasadzić je w swoim ogrodzie by tam o nie się troszczyć i dbać. Wierzymy, że wyniesione doświadczenia z dzisiejszej zabawy będą potem przekazywać swoim rodzinom.

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*