Mieszkańcy Wyczechowa chcieliby korzystać ze świetlicy. Dlaczego jeszcze nie mogą?

Mieszkańcy Wyczechowa chcieliby korzystać ze świetlicy. Dlaczego jeszcze nie mogą?

Nowo powstała świetlica wiejska w Wyczechowie (gm. Somonino), cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miejscowości, jednak Ci – jak twierdzi jedna z mieszkanek – nie mogą z niej korzystać, mimo iż obiekt od dłuższego czasu stoi pusty. Dlaczego? Wyjaśnił to zastępca wójta Somonina Andrzej Peta.

Do naszej redakcji napisała jedna z mieszkanek Wyczechowa (gm. Somonino), zaniepokojona brakiem możliwości korzystania przez mieszkańców z nowo powstałej świetlicy wiejskiej w miejscowości.

-Jak długo mamy jeszcze czekać? – pyta. – Cały czas jesteśmy zbywani przez urząd, że muszą tam zostać wykonane poprawki, jednak od kilku miesięcy nic w tym miejscu się nie dzieje. Zastanawia nas to, że nie wiadomo, kiedy będzie odbiór, ale jednocześnie tworzy się już w tym miejscu obwód głosowania na jesienne wybory.

Reklamy

Zobacz również: Świetlica w Kaliskach tylko na potrzeby zebrań wiejskich? „To nie miejsce na 18-tki…”

Do sprawy odniósł się Andrzej Peta, zastępca wójta gminy Somonino. Jak wyjaśnił, dla świetlicy wiejskiej w Wyczechowie trwa procedura otrzymania decyzji pozwolenia na użytkowanie.

-W dniu 27 lipca 2023 roku planowana jest obowiązkowa kontrola obiektu przez PINB z Kartuz – mówi wicewójt Somonina. – Po uzyskaniu decyzji na użytkowanie obiekt zostanie udostępniony.

Zobacz również: Wyczechowo. Ruszyła budowa świetlicy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*