Matematyczna rywalizacja w Żukowie

Uczniowie żukowskiej podstawówki mieli okazję poszerzyć swoją wiedzą z zakresu matematyki. Jednocześnie wykazywali się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Wszystko to w ramach szkolnych Rozgrywek Matematycznych.

[Not a valid template]W Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie klasy 4 – 6 zawzięcie rywalizowały w Rozgrywkach Matematycznych.

Pierwszym zadaniem, z którym zmagali się uczniowie, było stworzenie plakatu reklamującego figurę geometryczną. Ich wyobraźnia nie znała granic, powstały piękne i kolorowe plakaty z odważnymi hasłami takimi jak : „Hej obiboku, dowiedz się o równoległoboku„, „Jestem figurą genialną, mam długość boków idealną” i wiele innych. Plakaty przez cały tydzień zdobiły ściany szkoły. Skutecznie przybliżyły uczniom własności figur.

Kolejnym wyzwaniem było rozwiązywanie zagadek matematycznych i logicznych. Każda klasa otrzymała po 30 zadań. Rozwiązane w dniu otrzymania dawały podwójną liczbę punktów, przez kolejne dwa dni zwykłą, a w piątek połowę punktów.

Najwięcej emocji wzbudziło układanie tangramów. Każdego dnia na dwóch długich przerwach osoby chętne tłumnie ustawiały się w kolejce do stoiska z zadaniami. Należało wylosować obrazek, a następnie spróbować ułożyć go do końca przerwy. Figury były wszędzie: na stole, na ławkach, schodach, a najbardziej zdeterminowani układali je na podłodze.

Podczas całych rozgrywek stworzono 18 plakatów, rozwiązano 560 zagadek i ułożono 732 tangramy. Rozgrywki z oszałamiającą ilością 1909 punktów wygrała klasa 6A. Nagrodę niespodziankę otrzymała też osoba, która ułożyła najwięcej tangramów. Była nią Agata Stenka z klasy 6c – aż 51.

Całość zabawy nadzorowała nauczycielka matematyki i pomysłodawczyni wydarzenia – Agata Schmidt. Rozgrywki Matematyczne miały miejsce w dniach 5-9 marca 2018 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*