Pancake Day w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie

W wigilię Popielca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w obchodach Dnia Naleśnika. Wśród zabaw i śmiechów, uczestnicy mogli wykazać się wiedzą o brytyjskiej monarchii.

pancake day 2018 (1)

pancake day 2018 (1)
Obraz 1 z 19

Pancake Day to brytyjskie święto, którego korzenie sięgają XV wieku. Legenda głosi, że w 1445 roku pewna zapracowana gospodyni usłyszała podczas pracy dzwony wzywające na nabożeństwo do kościoła. Bez namysłu pobiegła do świątyni z… patelnią w ręku. Na pamiątkę tego dnia do dziś odbywają się biegi z naleśnikami.

Dzień Naleśnika stał się popularny w wielu zakątkach świata. Od wielu lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie korzysta z okazji do przypomnienia anglosaskiej tradycji i dobrej zabawy w przeddzień środy popielcowej. Wyścig z naleśnikiem również w tym roku okazał się być świetnym sposobem na zamknięcie karnawału. Uczniowie z klas IV, V i VI z zapałem biegli po zasłanej śniegiem trasie. Gorący doping i akrobacyjny talent sprinterów podrzucających naleśniki, wprawiły wszystkich uczestników wydarzenia w doskonały nastrój.

Wspólna zabawa była elementem podsumowania Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jest już on wpisany na stałe w lokalny kalendarz imprez. Wśród uczestników różnych szkół gminy znaleźli się również reprezentanci Gdyni. Konkurując, udowadniali swoją wiedzę o wielkiej monarchii i jej symbolach. Organizatorką konkursu i biegu była nauczycielka języka angielskiego – Anita Bobrowska.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*