Maksilaureat Wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych z kartuskiej „dwójki”

Maksilaureat Wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych z kartuskiej „dwójki”

8 maja w budynku głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Piotr Wesołowski został laureatem trzech konkursów kuratoryjnych: z geografii, matematyki i fizyki.

Piotr zdobył 100 procent podczas finału wojewódzkiego konkursu z matematyki, 96,25 procent z geografii i 100 procent z fizyki. Ponadto Piotr został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów, którego finał odbył się w Warszawie. Uczniowie szkolnego koła dziennikarskiego przeprowadzili wywiad z Piotrkiem:

Od kiedy interesujesz się matematyką?

Piotr: Już od pierwszej klasy lubiłem matematykę. Nie miałem z nią problemów, ale dopiero teraz  mam większe sukcesy w tej dziedzinie.

Gratulujemy Ci tegorocznych sukcesów matematycznych. Zostałeś laureatem w olimpiadzie, konkursach kuratoryjnych oraz zająłeś II miejsce w Polsce w konkursie „Leon”. Dlaczego akurat matematyka?

Piotr: Dobrze ją rozumiem. Gdy wykonam parę zadań jakiegoś rodzaju, to nie mam problemu z podobnymi zadaniami. Matematyki nie trzeba się uczyć, ale ćwiczyć rozwiązywanie zadań. Robię to w szkole, w domu.

Kto Cię wspierał podczas konkursów?

Piotr: Najbardziej wspierała i wspiera mnie moja rodzina, a także nauczycielka matematyki.

Co powiedziałbyś osobom, które nie radzą sobie z matematyką?

Piotr: Matematyki nie da się nauczyć na pamięć, trzeba ją zrozumieć. Każdy, kto dołoży starań, by zrozumieć różne zależności matematyczne, poradzi sobie doskonale z tym przedmiotem.

Dziękujemy Ci za wywiad. Życzymy dalszych sukcesów matematycznych i nie tylko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*