Obchody święta patrona szkoły w „dwójce” i wyłonienie „najwszechstronniejszego ucznia”

Obchody święta patrona szkoły w „dwójce” i wyłonienie „najwszechstronniejszego ucznia”

1 marca w kartuskiej „dwójce” odbył się uroczysty apel z okazji urodzin Mikołaja Kopernika, patrona Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Copernicus 2024.

Obchody Dnia Patrona Szkoły na dobre wpisały się do kalendarza uroczystości szkolnych, których celem jest kultywowanie tradycji szkolnych, przybliżenie i wzbogacenie wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem Ewy Derbich i Marcina Adamczyka przedstawili program artystyczny o życiu i twórczości astronoma. Nie zabrakło inscenizacji i piosenek związanych z postacią patrona szkoły.

Dzień wcześniej, 29 lutego, w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Copernicus 2024 pod honorowym patronatem burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, przyrody, historii i języka polskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona „dwójki” Mikołaja Kopernika od 1973 roku.

Reklamy

Organizacją konkursu zajęła się Danuta Milewczyk oraz Monika Młyńska. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany na wzór egzaminu dla uczniów kończących szkołę podstawową, który był tematycznie związany z postacią Kopernika i astronomią. O tytuł Copernicusa 2024 ubiegało się 14 uczniów z sześciu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Staniszewie, ZKiW w Dzierżążnie, ZKiW w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej Kiełpinie, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach, Szkoły Podstawowej w Łapalicach oraz gospodarzy.

Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców. To oni idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego:

Tytuł Copernicusa 2024 zdobył Piotr Wesołowski z SP Nr2 w Kartuzach.
I wicemistrza Krzysztof Leśniewski SP w Staniszewie.
II wicemistrza Urszula Miotk ZKiW w Dzierżążnie.

Puchar dla Copernicusa 2024, nagrody rzeczowe dla laureatów oraz upominki dla wszystkich uczestników ufundowane przez burmistrza Kartuz i Radę Rodziców z dyplomami przygotowanymi przez organizatorów wręczył dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*