XIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Czytam, więc jestem”

XIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Czytam, więc jestem”

25 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach zgromadzili się zwycięzcy szkolnych etapów Konkursu Pięknego Czytania dla klas II i III, by zmierzyć się ze sobą i wytypować mistrza głośnego czytania. Kartuska „dwójka” gościła 17 reprezentantów szkół gminy Kartuzy wraz z nauczycielami i rodzicami.

Uroczystego otwarcia XIII Gminnego Konkursu „Czytam, więc jestem” dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Piotr Kloczkowski. W pierwszym etapie dzieci prezentowały fragmenty prozy wcześniej przez siebie przygotowane. II etap polegał na wylosowaniu przez uczestników tekstów  do przeczytania przygotowanych przez organizatora. W tym roku fragmenty prozy, z jakimi uczniowie zmierzyli się w czasie konkursu, pochodziły z książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Autor sprezentował również nagrody dla zwycięzców spotkania – powieści z jego autografem i specjalną dedykacją.

Wszystkie dzieci prezentowały wysoki poziom kultury słowa i płynności czytania, dlatego komisja w składzie: Marzena Krefta, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Barbara Kąkol, dyrektorka Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera oraz Barbara Klinkosz, przedstawicielka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego, z wielkim trudem podjęła decyzję, komu przyznać „laur zwycięstwa”. Ostatecznie I miejsce otrzymał Lucjan Lewicki z ZKiW w Dzierżążnie. II miejsce przyznano Nadii Konkol ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Miejsce III zajął Kajetan Kunikowski ze Szkoły Podstawowej w Koloni. Wyróżniono Zofię Gall ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach oraz Helenę Rosołowską ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.

Reklamy

-Dziękujemy serdecznie za włączenie się w nasze przedsięwzięcie Radzie Rodziców szkoły, Urzędowi Gminy Kartuzy, Cukierni „Alicja” oraz kwiaciarni „Orchidea”, dzięki którym na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, dyplomy i nagrody – oznajmia dyrekcja kartuskiej „dwójki”. Koordynatorkami XIII Gminnego Konkursu „Czytam, więc jestem” były Monika Młyńska oraz Justyna Plichta.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – tak twierdziła Wisława Szymborska. My jesteśmy tego samego zdania i cieszymy się, że co roku spotykamy się i wspólnie bawimy – czytając książki. Do zobaczenia za rok!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*