Łapalice. Mieszkańcy z radnym T. Krigerem posprzątali teren przy jeziorze

Łapalice. Mieszkańcy z radnym T. Krigerem posprzątali teren przy jeziorze

W sobotnie przedpołudnie mieszkańcy Łapalic razem z kartuskim radnym Tyberiuszem Krigerem posprzątali teren przy Jeziorze Łapalickim, włączając się aktywnie do akcji „Sprzątanie Świata”. Znaleziono m. in. masę butelek szklanych i plastikowych, puszek czy stare opony. Zobacz zdjęcia!

Pod koniec września na całym świecie odbywa się międzynarodowa kampania „Sprzątanie Świata”. Akcja polega na zbieraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich na bezpieczne wysypisko lub do powtórnego wykorzystania. Chodzi o to, by poprzez sprzątanie uświadamiać o zagrożeniach, jakie płyną z zaśmiecania Ziemi. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

O czystość naszej małej ojczyzny zadbali również radny Tyberiusz Kriger oraz mieszkańcy Łapalic, którzy zakasali rękawy i posprzątali teren przy Jeziorze Łapalickim. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Jest ono często odwiedzane przez mieszkańców, lubi tu przebywać młodzież i całe rodziny. Spotkać można również wielu wędkarzy.

Niestety, teren ten jest także zaśmiecony. Z roku na rok śmieci jest mniej, ale nadal jest ich sporo. Przeważały butelki szklane i plastikowe, a także puszki. Znaleziono również opony czy puszki po farbie.

-Wspólne sprzątanie to bardzo dobra akcja edukacyjna. Właśnie poprzez takie działania uczymy siebie nawzajem dbałości o nasze środowisko. Wystarczy para rękawic, worek i odrobina chęci, aby posprzątać swoją najbliższą okolicę – mówi T. Kriger. – Według mnie w samym zjawisku śmiecenia nie tyle chodzi o ekologię, ale o zwykłą ludzką przyzwoitość i elementarną kulturę osobistą. To przykre, że niektórzy nie doceniają walorów przyrody, która nas otacza i zaśmiecają tereny leśne czy jeziora. W dużym stopniu to od nas samych zależy, jak wygląda miejsce, w którym żyjemy.

Łącznie zebrano około 10 dużych worków z odpadami. Śmieci te zostaną zabrane przez pracowników firmy „Saniko”, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Poniżej zdjęcia z akcji sprzątania przy Jeziorze Łapalickim.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*