W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się kurs „Kuchnia molekularna” [ZDJĘCIA]

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się kurs „Kuchnia molekularna” [ZDJĘCIA]

W ZSP w Sierakowicach uczniowie mieli okazję wziąć udział w kursie „Kuchnia molekularna”. Zajęcia przeznaczone były dla Technikum kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Kurs przeprowadzony został przez eksperta pana Łukasza Szewczyk.

[Not a valid template]Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję przystąpić do kursu „Kuchnia molekularna”. Kurs ten miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w dniach od 22 do 23 maja 2019 r. Został on przeprowadzony przez eksperta pana Łukasza Szewczyk.

Celem kursu było nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie kuchni molekularnej, techniki Sous Vide, dekonstrukcji – nowoczesnych form przygotowania klasycznych dań z zastosowaniem chłodzenia ciekłym azotem i suchym lodem w przygotowaniu dań.

Uczniowie uzyskali zaświadczenie zgodne z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1632).

Całe przedsięwzięcie zostało finansowane z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*