Żukowo Wschodnie. 2 pociągi na tym samym torze! Było o włos od tragedii

Żukowo Wschodnie. 2 pociągi na tym samym torze! Było o włos od tragedii

2 osobowe pociągi Polregio jechały na siebie po jednym torze. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek w pobliżu stacji Żukowo Wschodnie – pisze portal TVN24.

Jak podaje portal TVN24, do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 11.45. Pociąg Polregio, stojący na stacji Żukowo Wschodnie, przemieszczający się na trasie Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz, nagle ruszył z peronu, chociaż zabraniał mu tego sygnał nadawany na semaforze.

-W tym czasie z naprzeciwka nadjeżdżał inny pociąg tego samego przewoźnika przekazuje na łamach TVN24 Karol Jakubowski z PKP PLK.

Reklamy

Rozmówca portalu dodaje, że dyżurna ruchu podała obu pociągom sygnał „stój”. Maszynista, który nieoczekiwanie ruszył ze stacji, otrzymał polecenie od dyżurnej, którą mijał.

Ostatecznie pociągi zatrzymały się w odległości 150 metrów od siebie. Sprawę wyjaśniać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Jak dodaje TVN24, z relacji przekazywanych przez uczestników zdarzenia wynika, że w czasie incydentu uszkodzony został rozjazd, który był ustawiony na pociąg z przeciwnego kierunku. Ruch w miejscu zdarzenia przywrócono około godziny 15.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*