Nie leć w kulki, zagraj w Molkky!

Nie leć w kulki, zagraj w Molkky!

W miniony czwartek, 2 maja na Orliku w Sierakowicach, mimo niesprzyjającej pogody, dzieci miały okazję poznać grę pod nazwą Molkky. Dziewczęta i chłopcy z zainteresowaniem wysłuchały przedstawionych uprzednio zasad gry, po czym z chęcią wzięły się za grę.

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

Tego dnia dzieci miały okazję również zagrać w inne gry np. balonowy jeż czy krokodyl zębacz. Na koniec odbył się mini turniej piłki nożnej gdzie dziewczęta zagrały z chłopcami a wszystko to w ramach przygotowanego dnia „Nie leć w kulki zagraj w Molkky.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Mölkky powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską. W krótkim czasie stała się ona światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*