Kolejni nietrzeźwi kierowcy „wyeliminowani” z ruchu drogowego

Kolejni nietrzeźwi kierowcy „wyeliminowani” z ruchu drogowego

W weekend kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym i 3 podejrzanym o kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Każdy kierowca pod wpływem alkoholu czy narkotyków nie tylko łamie prawo, ale też stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Kartuscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców pow. kartuskiego. Podczas kontroli drogowych sprawdzają oni trzeźwość kierujących, a jak pokazują weekendowe działania, niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i siadają za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W ciągu weekendu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 4 kierowców, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nietrzeźwych został zatrzymany dzięki pomocy czujnego obywatela. W sobotę tuż po 1 oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że w miejscowości Sławki (gm. Somonino). motocyklista przewrócił się, a zgłaszający zabrał mu kluczyki. Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni motocyklista miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu.

Reklamy

Kolejny kierowca został zatrzymany tej samej nocy po godz. 4 w Kartuzach. Ze zgłoszenia świadków wynikało, że kierowcy skody ciągle gaśnie samochód i może być on nietrzeźwy. Policjanci na miejscu zbadali 21-latka alkomatem i badanie wykazało, że ma on 0,5 promila alkoholu. Ponadto zachowywał się nerwowo i mundurowi nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków. Tym samym przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność.

Przypuszczenia okazały się słuszne i badanie śliny wykazało, że może być on pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu 21-latka w systemach policyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Kolejni kierowcy zostali zatrzymani w sobotni poranek. 33-letni kierowca opla podróżował będąc w stanie po użyciu alkoholu i badanie wykazało, że ma on 0,25 promila, a 38-latek podróżujący volkswagenem wydmuchał 0,6 promila.

W sobotę o godzinie 19 w Somoninie policjanci z kartuskiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Obserwując zachowanie 31-latka siedzącego za kierownicą mundurowi nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków i przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność na urządzeniu Drager Drug Test 5000.

Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Badanie śliny wykazało u mieszkańca powiatu kartuskiego obecność narkotyków i pobrano mu krew do dalszych badań. Podobnie było z zatrzymanymi w niedzielę 35-latkiem i 37-latkiem. Jeżeli wynik badań krwi potwierdzi u kierowców obecność zakazanych substancji, usłyszą oni zarzuty i za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Dodatkowo osoby przy których policjanci znaleźli narkotyki również odpowiedzą przed sądem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*