Kolejne spotkania żukowskich dzielnicowych z dziećmi

Kolejne spotkania żukowskich dzielnicowych z dziećmi

W miniony poniedziałek żukowscy dzielnicowi po raz kolejny odwiedzili uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie, a razem z policjantami byli strażnicy Straży Leśnej w Kolbudach i Kartuzach oraz strażnicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach. Tym razem na spotkaniu funkcjonariusze wraz z resztą gości poruszyli temat „Bezpieczeństwa w środowisku naturalnym”.

W ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Uczę się bezpieczeństwa” kartuscy policjanci przez cały rok szkolny organizują spotkania dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie na różnych obszarach.

W związku z tymi działaniami dzielnicowi z Komisariatu Policji w Żukowie w poniedziałek odwiedzili uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie, a razem z policjantami byli Strażnicy Straży Leśnej w Kolbudach i Kartuzach oraz Strażnicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach.

Reklamy

Tym razem tematem spotkania było „Bezpieczeństwo w środowisku naturalnym”. Funkcjonariusze policji wspólnie z resztą gości rozmawiali z uczniami klas pierwszych m. in. o segregacji śmieci, sposobach ochrony środowiska naturalnego, poznali podstawowe informacje nt. rozkładania się śmieci w lesie, na plaży, w wodzie i ich szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Tego typu spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczniów. Z pewnością nawet krótkie pogadanki mają pozytywny wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*