Kartuzy. Za nami XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Kartuzy. Za nami XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

W środę 26 kwietnia w kartuskiej „dwójce” odbył się XII Gminny Konkurs „Czytam, więc jestem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III z siedmiu szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Każdą placówkę reprezentowały 2 osoby. Kto został laureatem?

Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Dyrektor Piotr Kloczkowski powitał wszystkich zebranych oraz dokonał uroczystego otwarcia wydarzenia. Wzorem lat ubiegłych uczestnicy konkursu czytali fragmenty utworu konkretnego autora, który ufundował nagrodę główną – książkę z dedykacją.

W tym roku była to Agnieszka Frączek i utwór „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. A. Frączek przyjęła zaproszenie szkoły i połączyła się z uczestnikami, korzystając z komunikatora internetowego. Pisarka pozdrowiła wszystkich uczestników konkursu i życzyła im sukcesów.

Reklamy

Komisja w składzie: Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach, Dominika Karwacka-Stencel, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach oraz Kazimiera Socha, pracownik Biblioteki Publicznej w Kartuzach po wnikliwej naradzie przyznała:

I miejsce Annie Lewańczyk ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach,

II miejsce przyznano Małgorzacie Kaczor ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach,

III miejsce zajęła Agata Piekarska ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie.

Wyróżniono też Kornelię Kulaszewicz, która reprezentowała kartuską „dwójkę”.

Organizatorzy – Monika Młyńska i Ewa Reglińska – serdecznie dziękują sponsorom nagród: burmistrzowi Kartuz Mieczysławowi Gołuńskiemu oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

G5

Zdjęcie 1 z 30

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*