Kickboxerska reprezentacja „stolicy Kaszub” w Bolszewie i Tajlandii

Kickboxerska reprezentacja „stolicy Kaszub” w Bolszewie i Tajlandii

10 lutego w Bolszewie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu. Impreza zgromadziła niemal 500 zawodników z całej Polski. W zmaganiach na macie i w ringu uczestniczyła 11-osobowa reprezentacja zawodników ze „stolicy Kaszub” z trenerem Mikołajem Krause.

W pierwszym starciu w roku 2024 zawodnicy „Rebelii” odnotowali 6 finałów, z czego aż 3 złote. Pierwszy „złoty krążek” w ringu zdobył junior Norbert Utkała 71 kg walczący w K-1. Kolejne złota na macie w konkurencji kick-light dorzucili seniorzy – Arkadiusz Górski startujący w kategorii wagowej open oraz Kamil Kąkol tryumfujący w 79 kg.

Srebrne krążki zawisły na szyi Adama Kryszewskiego, walczącego do 75 kg K-1 seniorów oraz Łukasza Socha 84 kg kick-light masters, a także kadeta Mateusza Zająca 69 kg. Brązowe medale wywalczyli Patryk Klamrowski 52 kg kadet kick-ligt oraz Piotr Stenka 89 kg senior kick-light. Mateusz Kreft, Olaf Klamrowski i Mateusz Kreft znaleźli się poza strefą medalową.

Reklamy

W tym samym czasie druga część grupy kartuskiej „Rebelii” wraz z szkoleniowcem Patrykiem Zaborowskim szlifowała umiejętności podczas zgrupowania w Tajlandii. Zawodnicy i trenerzy trenowali w jednym z najbardziej znanych klubów w Azji – Lamai Muay Thai Camp na wyspie Ko Samui.

Na sali treningowej Lamai mieli okazję obserwować cykl szkoleniowy i motoryczny Jonathana Haggerty’ego, Mistrza Świta organizacji ONE w K-1 i Muay Thai. Podczas treningów spotkali Joannę Jędrzejczyk, która również w tym samym czasie trenowała na Ko Samui.

-Azjatycki camp był częścią cyklu przygotowawczego do sezonu startowego, który już za dwa tygodnie. Zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki przez dwa tygodnie budowali formę w upalnych klimatach Syjamu – mówi Patryk Zaborowski. – Cieszymy się, że w tym roku możemy czerpać informację oraz przyglądać się, jak trenują najlepsi. Obóz w Tajlandii znacząco podbudował naszą bazę tlenową, a treningi z takimi sławami jak Hagerthy, JJ czy Erdem Taha to marzenie każdego wojownika.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*