KGW Chwaszczyno najlepsze w powiecie! Za rok widzimy się w Przodkowie

KGW Chwaszczyno najlepsze w powiecie! Za rok widzimy się w Przodkowie

Kuchnia, taniec, śpiew i poczucie humoru… Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielnie dobiegł końca. Tym samym poznaliśmy zwycięzce, który reprezentować będzie powiat w rywalizacji wojewódzkiej. Panie z KGW w Chwaszczynie zwyciężyły i powalczą o trofeum wojewódzkie już 7 kwietnia w Żukowie.

no images were found

Tegoroczny Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbył się na hali sportowej w Chmielnie. Przedstawicielki wszystkich gmin powiatu kartuskiego rywalizowały o miano najlepszego, tegorocznego koła w powiecie. 

– Chmielno jest szczęśliwe, że mogliśmy zorganizować Powiatowy Turniej KGW właśnie tutaj. To niezwykłe wydarzenie, które bardzo integruje nasz powiat. Co ważne, po takim wydarzeniu widać, jak wiele kół działa na naszym terenie. Po uśmiechniętych twarzach widać, że turniej, mam nadzieję, się udał – komentowała Edyta Klasa, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Kultury, który był współorganizatorem tegorocznego turnieju. 

Reklamy

Panie zaprezentowały się: edukacyjnie, za sprawą przygotowanych wystaw pt. „Nasi bracia mniejsi”, modowo w pokazie pt. „Deszczowa kreacja”, a także wokalnie, tanecznie, kulinarnie i artystycznie. 

Ostatecznie, Grand Prix trafiło do rąk Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie. To one reprezentować będą powiat kartuski, podczas turnieju wojewódzkiego, który już 7 kwietnia w Żukowie.

– To niezwykła radość, że te nasze starania, codzienna praca i zaangażowanie zostało docenione w powiecie kartuskim. Myślę, że emocje opadną dopiero wieczorem. Wtedy też będziemy mogły na spokojnie przeanalizować, co wymaga jeszcze poprawy, tak aby godnie reprezentować powiat kartuski 7 kwietnia w Żukowie – mówiła świeżo po ogłoszeniu wyników, Przewodnicząca KGW w Chwaszczynie Barbara Myszk-Herrmann.

Dla KGW w Chwaszczynie oznacza to rywalizację wojewódzką z niezwykłym dopingiem publiczności. Turniej odbędzie się w gminie Żukowo. 

– Dla nas jest to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dlatego, że to duża wygoda i większy komfort czasowy. Doskonale znamy tę halę, będziemy czuć się jak w domu. Na własnym stadionie zawsze gra się lepiej. Mam nadzieję, że podobnie będzie dla nas podczas turnieju w Żukowie – dodała B. Myszk-Herrmann.

Dodatkowo organizatorzy zadecydowali, że w przyszłym roku koła gospodyń wiejskich z powiatu spotkają się na turnieju w Przodkowie. Obecnych w tym miejscu, już teraz na turniej zaprosił Andrzej Wyrzykowski, Wójt Gminy Przodkowo.

W przerwach, dla obecnych wystąpiły m.in. maluchy z przedszkola w Chmielnie, a także Mateusz Pawelczyk. Ten drugi włączył do występu panie z kół i wszyscy razem tańczyli i śpiewali do utworu „Facet to świnia”. 

WYNIKI:

Dekoracja wielkanocna „Pisanki oraz mazurek” 
Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Królewskiej, gmina Sierakowice – Przewodnicząca Ewa Kwidzińska
ex aequo
Koło Gospodyń Wiejskich z Węsior, gmina Sulęczyno – Przewodnicząca Joanna Pobłocka

Prezentacja edukacyjna „Nasi bracia mniejsi”
Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii, gmina Kartuzy – Przewodnicząca Krystyna Kuchta
ex aequo
Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławek, gmina Somonino – Przewodnicząca Izabela Itrich-Hopa

Prezentacja modowa „Deszczowa kreacja”
Koło Gospodyń Wiejskich „Hopowianki”, gmina Przodkowo – Przewodnicząca Magdalena Myszk

Prezentacja wokalna – piosenka kabaretowa z inscenizacją „Warto było” i „Mega babki to my”
Koło Gospodyń Wiejskich „Ekobabki” z Chmielna, gmina Chmielno – Przewodnicząca Katarzyna Puzdrowska

Prezentacja taneczna 
Koło Gospodyń Wiejskich z Klukowej Huty, gmina Stężyca – Przewodnicząca Ewa Cichosz

GRAND PRIX Turnieju

Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna, gmina Żukowo – Przewodnicząca Barbara Myszk- Herrmann

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*