Kartuzy. Zniszczył elewację remontowanego sądu. Teraz czeka go kara

Kartuzy. Zniszczył elewację remontowanego sądu. Teraz czeka go kara

Kartuscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca pow. kartuskiego, który zniszczył elewację byłego, zabytkowego budynku sądu. Mężczyzna zniszczył mienie poprzez naniesienie na elewację napisów czarną farbą. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego.

W ubiegłym tygodniu kartuscy policjanci przyjęli zawiadomienie, dotyczące zniszczenia byłego, zabytkowego budynku Sądu Rejonowego w Kartuzach. Sprawca zniszczył elewację budynku poprzez naniesienie na nią czarną farbą napisów, powodując straty wysokości tysiąca złotych.

Policjanci zabezpieczyli pobliski monitoring, który sprawdzali w celu ustalenia sprawcy zniszczenia mienia. W wyniku podjętych przez kryminalnych czynności, funkcjonariusze w środę wieczorem zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego.

Reklamy

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i zniszczenia zabytku. W piątek sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 2 tys. złotych. Zniszczony budynek jest zabytkiem, w związku z tym mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*