Somonino. Prowadził auto pod wpływem narkotyków. Złapano go z amfetaminą i marihuaną

Somonino. Prowadził auto pod wpływem narkotyków. Złapano go z amfetaminą i marihuaną

W środę wieczorem policjant po służbie, wspólnie z patrolem, zatrzymał 27-letniego mieszkańca pow. kościerskiego, który, kierując pod wpływem narkotyków, uszkodził znak drogowy. Ponadto mundurowi znaleźli u niego amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i prowadzenia pod ich wpływem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjant będący po służbie otrzymał informację, że w Somoninie kierujący fordem zniszczył przydrożny znak, a osoba która porusza się tym samochodem najprawdopodobniej jest pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusz natychmiast poinformował o tym policjantów z patrolu i sam pojechał na miejsce zdarzenia. W Somoninie przy ul. Kasztelańskiej zauważył zaparkowany samochód odpowiadający opisowi. Jak się okazało fordem kierował 27-letni mieszkaniec pow. kościerskiego.

Reklamy

Mężczyzna oznajmił, że nie dostosował prędkości do warunków ruchu, przez co stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził lustro drogowe. 27-latek podczas czynności nerwowo się zachowywał, co wzbudziło podejrzenie policjantów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy oraz zbadali go narkotestem.

Badanie wykazało, że kierowca forda jest pod wpływem narkotyków. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim blisko 90 gramów amfetaminy i 87 gramów marihuany. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Następnie mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kierowca forda został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i prowadzenia pod ich wpływem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 27-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1200 złotych i 15 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*