Kartuzy. W ciągu 5. godzin policjanci zatrzymali 6. poszukiwanych

Kartuzy. W ciągu 5. godzin policjanci zatrzymali 6. poszukiwanych

Policyjna czujność oraz dobre rozpoznanie kartuskich policjantów doprowadziły do zatrzymania w ciągu kilku godzin 6. poszukiwanych osób, które dopuściły się różnych przestępstw, m. in. znęcania się nad osobą najbliższą, niestosowania się do zakazu sądowego, oszustwa, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości czy uchylania się od alimentacji.

Do policjantów z kartuskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem mundurowych jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden – chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali w ciągu 5. godzin 6 osób poszukiwanych. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowi oraz policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Reklamy

Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, które były poszukiwane sądowymi zarządzaniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy między innymi takich czynów jak znęcania się nad osobą najbliższą, niestosowania się do zakazu sądowego, oszustwa, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, czy uchylania się od alimentacji.

Zatrzymane osoby spędzą w areszcie od 5 miesięcy do nawet 1 roku i 6 miesięcy. Szósta osoba zatrzymana była poszukiwana przez prokuraturę w celu doprowadzenia do jednostki policji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*