Przez weekend policja zatrzymała 4 osoby poszukiwane. Wśród nich „złodziej prądu”

Przez weekend policja zatrzymała 4 osoby poszukiwane. Wśród nich „złodziej prądu”

Policyjna czujność oraz dobre rozpoznanie kartuskich policjantów przynosi efekty. W ciągu minionego weekendu kartuscy policjanci zatrzymali cztery osoby poszukiwane, które dopuściły się różnych czynów, m. in. kradzieży czy przywłaszczenia mienia.

Do policjantów z kartuskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem mundurowych jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden – chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności. W ciągu minionego weekendu kartuscy policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane.

Reklamy

W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi.

Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które były poszukiwane sądowymi zarządzaniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy między innymi takich czynów jak kradzież czy przywłaszczenie mienia.

Pierwszy zatrzymany to 27-latek, który miał do odbycia 7 miesięcy kary pozbawienia wolności za dokonane kradzieże. Za to samo przestępstwo przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się 51-latek, który ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

Do aresztu na 50 dni trafił także 47-latek za przywłaszczenie cudzego mienia oraz 61-latek na 272 dni za kradzież prądu. Wszystkie osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Aresztu Śledczego w Gdańsku, gdzie odbędą kary pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*