Sulęczyno. Dwóch „amatorów nalewek” złapanych. Ukradli alkohol za ponad 145 tys. zł

Sulęczyno. Dwóch „amatorów nalewek” złapanych. Ukradli alkohol za ponad 145 tys. zł

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. kartuskiego, którzy w okresie od maja do lipca dokonali kradzieży 121 kartonów nalewek po 12 sztuk butelek o pojemności 0,7 litra. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymani – 40-latek i 36-latek – usłyszeli zarzuty kradzieży.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sulęczynie wspólnie z kryminalnymi pracowali nad sprawą kradzieży z niezabezpieczonego magazynu 121 kartonów nalewek. Mundurowi zaraz po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się tą sprawą.

Policjanci zdobyli oraz szczegółowo sprawdzili wiele informacji dotyczących tego zdarzenia. Zabezpieczyli i sprawdzili też monitoringi, dzięki którym udało im się ustalić sprawców kradzieży. W miniony wtorek mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego – 40-latka i 36-latka.

Reklamy

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się do kradzieży mienia. 40-latek i 36-latek usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu 15 kartonów nalewek – 180 butelek o pojemności 0,7 litra.

Dodatkowo 36-latek usłyszał kolejny zarzut kradzieży 106 kartonów alkoholu, tj. 1272 butelek. Łączna wartość skradzionego mienia to 145 200 zł. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zabezpieczyli. Mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*