Kartuzy. W tydzień zatrzymali 12 osób poszukiwanych

Kartuzy. W tydzień zatrzymali 12 osób poszukiwanych

W ciągu ostatniego tygodnia kartuscy policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych, które dopuściły się różnych przestępstw, m. in. przywłaszczenia, kradzieży z włamaniem, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do zakazu sądowego, znęcania się nad osobą najbliższą czy uchylania się od płacenia alimentów.

Do policjantów z kartuskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem mundurowych jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden – chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności. W ciągu ostatniego tygodnia kartuscy policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział policjanci kryminalni, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego i dzielnicowi.

Reklamy

3 osoby zatrzymane były poszukiwane listami gończymi za przestępstwa przywłaszczenia, kradzieży z włamaniem, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się orzeczonego zakazu sądowego. Osoby te spędzą najbliższe 2 miesiące, 15 miesięcy i 2 lata w zakładzie karnym lub areszcie.

Funkcjonariusze zatrzymali również 5 osób, które były poszukiwane sądowymi zarządzaniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy między innymi takich przestępstw, jak kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, uchylanie się od alimentacji, znęcania się nad rodziną czy niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pozostałe 3 osoby zatrzymane to poszukiwani przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu oraz jedna nieletnia poszukiwana dla innej jednostki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*