Kartuzy. Ulice Reja i Reymonta doczekają się remontów. Lada dzień ruszają prace

Kartuzy. Ulice Reja i Reymonta doczekają się remontów. Lada dzień ruszają prace

Najpóźniej do połowy grudnia zakończą się prace remontowe, związane z ulicami Reja i Reymonta w Kartuzach. Wczoraj samorząd podpisał umowę z wykonawcą i już w poniedziałek – jak informuje wiceburmistrz Wojciech Jaworowski – nastąpić ma przekazanie placu budowy.

O ulicach Reja i Reymonta w Kartuzach pisaliśmy już na początku tego roku. Wówczas radna Irena Roszkowska przekonywała, że obie drogi doczekają się prac remontowych. Dziś zaś dowiedzieliśmy się, że zastępca burmistrza Wojciech Jaworowski podpisał kolejne umowy na realizację inwestycji. Jedna z nich dotyczy właśnie wspomnianych kartuskich ulic.

Zadania pod nazwami „Przebudowa, rozbudowa oraz remont ulicy Reja w Kartuzach” oraz „Remont drogi gminnej – ulicy Reymonta w Kartuzach” opiewać mają łącznie na kwotę blisko 1 mln 75 tys. złotych. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma „Hydro-Mag” Sp. z o. o. z Garcza.

Reklamy

Zadania, związane z ulicami Reja i Reymonta zakładają m. in. budowę sieci kanalizacji deszczowej, regulację istniejącej infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie oraz wykonanie nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych, a tym samym – w przypadku ul. Reymonta – przełożenie istniejącej nawierzchni z kostki betonowej.

Kiedy rozpoczną się prace? Jak informuje wiceburmistrz Wojciech Jaworowski, przekazanie placu budowy nastąpić ma w najbliższy poniedziałek. Zakończenie prac zaś nastąpić ma nie później niż w połowie grudnia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*