Kartuzy. „Sodoma i Gomora” w lesie koło miasta? (zdjęcia)

Kartuzy. „Sodoma i Gomora” w lesie koło miasta? (zdjęcia)

Sterta śmieci, której nie sposób samodzielnie uprzątnąć – tak jeden z naszych czytelników opisuje to, co zobaczył w lesie w pobliżu Kartuz. Jak powinno się karać tych, którzy wyrzucają odpady na terenach leśnych?

Do redakcji portalu zKaszub.info odezwał się jeden z czytelników, zaniepokojony tym, co zobaczył w lesie w pobliżu Kartuz. Chodzi o ogromną stertę śmieci, którą – jak podkreśla – nie można było samodzielnie uprzątnąć. Odpady, jak relacjonuje, znalazł nieopodal brzegu Jeziora Klasztornego Dużego. Do maila dołączył również zdjęcia, które publikujemy pod artykułem.

-„Problem ze śmieciami wyrzucanymi w lasach to istna Sodoma i Gomora. Nie rozumiem, jak ludzie mogą być tak obojętni i bezmyślni, tym bardziej że w mediach nie brakuje informacji o karach finansowych za tego rodzaju przewinienia” – pisze czytelnik. – „Wierzę, że policjanci lub strażnicy miejscy interweniują w takich sprawach, ale widocznie ludzie się tego nie boją. Co jeszcze w takim razie można zrobić?”

Reklamy

Jak sądzicie, czy apele, m. in. w mediach, aby dbać o porządek na terenach leśnych to za mało? Jak powinno się karać tych, którym udowodni się, że wyrzucili śmieci w lesie? Dajcie znać w komentarzach!

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*