Kartuzy. Szefowa powiatowych struktur PiS ostro o K. Kałużnej: „Mam nadzieję, że nigdy nie będzie ona należeć do partii…”

Kartuzy. Szefowa powiatowych struktur PiS ostro o K. Kałużnej: „Mam nadzieję, że nigdy nie będzie ona należeć do partii…”

Sylwia Leyk, szefowa powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w ostrych słowach odniosła się do decyzji Klaudii Kałużnej, która z dniem 13 sierpnia 2021 roku zdecydowała się opuścić klub PiS Rady Miejskiej w Kartuzach. Stwierdziła m. in. że kartuska radna nie jest uprawniona do krytykowania partii czy jej osoby.

Wczoraj pisaliśmy o oświadczeniu, jakie przesłała nam radna Klaudia Kałużna, dotyczącym jej odejścia z klubu PiS Rady Miejskiej w Kartuzach. Swoją decyzję argumentowała m. in. „trudną sytuacją w kartuskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości”, a także „zastrzeżeniami do władz powiatowych struktur partii”. O komentarz do sprawy poprosiliśmy więc Sylwię Leyk, szefową lokalnych struktur PiS.

-Pani K. Kałużna nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. To druga osoba, która odchodzi z rady (klubu PiS), a nie jest członkiem partii. Nie rozumiem więc tej korelacji i zarzutów, jakie czyni ona do mojej osoby – mówi S. Leyk. – Nie jest ona uprawniona do krytykowania mojej osoby czy działań PiS, nie należy do partii Prawo i Sprawiedliwość i mam nadzieję, że nigdy nie będzie do niej należeć. Warto też przypomnieć, że K. Kałużna otrzymała mandat radnej z „Checzy”, a więc z zupełnie innego ugrupowania.

W klubie Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Kartuzach pozostali jeszcze: Jacek Richert, Mirosława Bobkowska, Aleksandra Pruszak i Tyberiusz Kriger. Ostatni z wymienionych nie zechciał komentować sprawy z powodu, jak powiedział, przebywania na urlopie.

Jeden Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*