Kartuzy. Ruszył sezon rowerowy. Sprawdź swój pojazd nim ruszysz w drogę!

Kartuzy. Ruszył sezon rowerowy. Sprawdź swój pojazd nim ruszysz w drogę!

Hamulce i zmiana biegów – to w pierwszej kolejności należy sprawdzić, wyciągając swój rower ze schowka po długim okresie zimowym. Pomocą, związaną z naprawą oraz konserwacją jednośladu, służy też Kazimierz Gieryszewski, właściciel sklepu rowerowego „Cross Bike” w Kartuzach.

Kazimierz Gieryszewski, właściciel sklepu rowerowego „Cross Bike” w Kartuzach to swego rodzaju legenda tej branży na Kaszubach. Swój sklep prowadzi od 26. lat na terenie słynnego kartuskiego Manhattanu przy ulicy Gdańskiej. Dla wielu rowerzystów nie ma lepszego miejsca, jeżeli chodzi o fachową pomoc w wyborze jednośladu, a także serwis. K. Gieryszewski stawia na stanowcze doradzanie klientom, innymi słowy nikomu nie próbuje niczego „wcisnąć”, a jedynie pomóc w rowerowych zakupach.

Druga połowa kwietnia to idealny moment, aby wyciągnąć swój pojazd ze schowka i ruszyć w drogę. Na kartuskich ścieżkach rowerowych nie trudno spotkać rowerowych zapaleńców, którzy wiedzę na temat właściwej konserwacji sprzętu mają w małym placu. Co jednak, jeśli jest się tak zwanym „niedzielnym rowerzystą”, poruszającym się po trasach sporadycznie? Kazimierz Gieryszewski alarmuje, aby w pierwszej kolejności sprawdzić podstawowe mechanizmy roweru, czyli hamulce i mechanizm zmiany biegów.

Reklamy

-To wszystko powinno prawidłowo pracować, wówczas będziemy mieli gwarancję bezpiecznej jazdy – mówi Kazimierz Gieryszewski. – O pancerze mechanizmu przerzutkowego możemy zadbać sami, jeżeli biegi chodzą ciężko. Wystarczy wlać do nich odrobinę zwykłego płynu konserwującego. Pomoże to rozpuścić ewentualne brudy, które zrobiły się twarde przez okres zimowy. Wówczas te przerzutki i hamulce będą bardzo lekko chodziły.

Właściciel sklepu rowerowego „Cross Bike” apeluje też o zwrócenie uwagi na stan klocków hamulcowych. Zdarte klocki bowiem mogą zniszczyć obręcze kół roweru. Nie dotyczy to oczywiście hamulców tarczowych, ale większość rowerów wciąż ma tak zwane hamulce szczękowe. Nasz rozmówca podkreśla, że lekceważenie stanu naszego roweru po okresie zimowym może nawet skończyć się tragicznie, jeśli wybierzemy się w dłuższą trasę. Dodaje też, że komfort jazdy pozwoli nam czerpać lepszą satysfakcję z naszych wypraw.

-Jeżeli są wątpliwości, zapraszam do mojego punktu serwisowego, który oceni sytuację i może nawet od ręki będzie mógł pomóc przy drobnych naprawach. Nie wiąże to się z wielkimi kosztami, w związku z czym zachęcam – puentuje K. Gieryszewski. Szukasz roweru na wiosnę? Dla siebie lub dla dziecka? Potrzebujesz pomocy fachowego serwisu rowerowego? Znajdziesz ją pod adresem:

CROSS BIKE

Rowery, Części, Serwis

Kartuzy, ul. Gdańska 29, tel. 58 681-44-37

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*