Kartuzy. Radny: „Liczę, że gmina dokona wypłat dodatku węglowego jak najszybciej…”

Kartuzy. Radny: „Liczę, że gmina dokona wypłat dodatku węglowego jak najszybciej…”

„To skuteczna odpowiedź rządu na kryzys energetyczny, związany z wybuchem wojny na Ukrainie” – uważa radny Tyberiusz Kriger w kwestii tzw. dodatku węglowego, którego wypłaty lada dzień zostaną wznowione w gminie Kartuzy.

Jak podkreśla w mediach społecznościowych radny Tyberiusz Kriger, na wczorajszej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała w sprawie zmiany budżetu gminy Kartuzy. Zgodnie z jej treścią, 3 miliony złotych zostaną przeznaczone na wypłatę dodatku węglowego.

Dzięki temu wznowione zostaną wypłaty dodatku dla mieszkańców. Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. złotych. Przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym główne źródło ogrzewania zasilane jest węglem.

Reklamy

-Do gminy wpłynęła kolejna transza środków, które mają zostać wypłacone mieszkańcom w formie dodatku węglowego. Liczę, że gmina Kartuzy dokona tych wypłat jak najszybciej mówi Tyberiusz Kriger. – Warto przypomnieć, że dodatek ten jest wypłacany z góry, bez konieczności przedstawiania faktur za zakup. To skuteczna odpowiedź rządu na kryzys energetyczny, związany z wybuchem wojny na Ukrainie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*