Kartuzy. Od dziś tymczasowa organizacja ruchu na dwóch odcinkach

Kartuzy. Od dziś tymczasowa organizacja ruchu na dwóch odcinkach

Ograniczenie prędkości do 40 km/h, zakaz wyprzedzania czy zawężenie pasa ruchu – to zmiany, jakie od dziś obowiązują na dwóch odcinkach dróg koło Kartuz – do Grzybna oraz do Dzierżążna. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać ma przez około 18 miesięcy i związana jest z wykonywaniem robót budowlanych, dotyczących budowy wiaduktów kolejowych.

Wykonawca robót Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe informuje o planowanym od dnia 16 marca wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na DW211 na odcinku Kartuzy – Dzierżążno oraz DW224 na odcinku Kartuzy – Grzybno.

Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu na odcinku prowadzonych robót (ok. 100 m) m. in. ograniczenia prędkości do 40 km/h, zakazu wyprzedzania czy zawężeniu pasa ruchu przy krawędzi jezdni. W ciągu DW224 zostanie zapewnione utrzymanie ruchu pieszego i rowerowego.

Reklamy

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około 18 miesięcy i związana jest z wykonywaniem robót budowlanych w związku z budową wiaduktów kolejowych.

Wszystkich kierujących prosimy o ostrożność oraz dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Prace wykonywane są w ramach zadania  „Roboty budowlane na linii kolejowej nr 229 odc. Glincz – Kartuzy realizowane w ramach projektu: Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto – Odcinek D.”

Jeden Komentarz

  1. Dzień dobry. Po co tworzony jest ten odcinek torów? Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*