Kartuzy. 10 wykroczeń pieszych, 6 wobec pieszych – podsumowanie działań policji

Kartuzy. 10 wykroczeń pieszych, 6 wobec pieszych – podsumowanie działań policji

Wczoraj kartuscy policjanci brali udział w działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych, ale także uświadamianie, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiada każdy uczestnik ruchu.

W miniony wtorek kartuscy policjanci prowadzili na terenie powiatu działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego.

Na szczęście w tym czasie na terenie pow. kartuskiego mundurowi nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Reklamy

Funkcjonariusze ujawnili 10 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 6 popełnionych przez kierujących wobec pieszych. Ponadto policjanci ujawnili 29 przekroczeń prędkości w rejonie przejść oraz łącznie 43 inne wykroczenia.

Przypominamy, że zarówno piesi i rowerzyści są najbardziej narażeni na poważne następstwa wypadków. W przypadku zderzenia z samochodem to właśnie oni mają najmniejsze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

Dlatego każdy uczestnik ruchu drogowego powinien wzmóc czujność w okolicach osiedli mieszkaniowych, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów czy przystanków autobusowych. Kierowcom przypominamy, że niezmiernie ważne jest bezwzględne stosowanie się do ograniczeń prędkości i zwalnianie w miejscach, gdzie zarówno przepisy, jak i zdrowy rozsądek tego wymagają.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*