Kartuzy. Rusza przebudowa ul. Dworcowej. Będą zmiany w organizacji ruchu

Kartuzy. Rusza przebudowa ul. Dworcowej. Będą zmiany w organizacji ruchu

W związku z rozpoczęciem długo oczekiwanej inwestycji, związanej z przebudową drogi wewnętrznej – ulicy Dworcowej w Kartuzach, od dnia 19 września do 11 listopada (w okolicy „Biedronki” i Centrum Handlowego „Kaszuby”) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie podczas realizacji robót budowlanych – informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

-Teren przy którym znajdują się liczne lokale handlowo-usługowe wymagał kapitalnego remontu, dzięki któremu możliwe będzie bezpieczne oraz wygodne korzystanie z ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż pasaży handlowych – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

W ramach zadania o wartości ponad 400 tysięcy złotych wykonane zostanie oświetlenie terenu, regulacja oraz zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej, nawierzchnia ciągu pieszo-jezdnego oraz nowych i istniejących miejsc parkingowych.

Reklamy

Roboty podzielone zostały na 3 etapy.

Etap I – realizowany zostanie w czasie od 19 września do 07 października – odcinek od zjazdu do sklepu „Biedronka” do skrzyżowania z drogą wewnętrzną wokół centrum handlowego „Kaszuby”.

etap-I-20220907114847

Etap II – planowany jest w dosyć krótkim odstępie czasu, bo od 10 października do 13 października – fragment skrzyżowania drogi wokół centrum handlowego „Kaszuby” z drogą wokół sklepu Biedronka.

etap-II-20220907113738

Etap III – rozpocznie się 14 października i potrwa do 11 listopada – odcinek od skrzyżowania przy centrum handlowym „Kaszuby” do wyjazdu z drogi wewnętrznej w ulicę Dworcową.

etap-III-20220907123433

Na czas realizacji prac, zgodnie z poszczególnymi etapami, dostęp pojazdów do lokali możliwy będzie tylko dla pojazdów zaopatrzenia.

-Jednocześnie zapewniam, że prace budowlane skoordynowane zostaną w sposób umożliwiający Państwu dostęp do lokali poprzez ciągi piesze. Serdecznie przepraszam za utrudnienia oraz proszę o wyrozumiałość – dodaje w komunikacie burmistrz Kartuz Mieczysław G. Gołuński.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*