Kartuzy. Komunikat urzędu ws. stref płatnego parkowania

Kartuzy. Komunikat urzędu ws. stref płatnego parkowania

Urząd Miejski w Kartuzach opublikował komunikat w związku z podjętą na ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwałą, dotyczącą zasad i wysokości opłat za postój w strefie płatnego parkowania na terenie miasta. Magistrat wyjaśnia, że nie oznacza to, że zawsze trzeba będzie uiścić opłatę korzystając z gminnego parkingu. „Konieczność ta pojawi się wyłącznie na terenach należących do Gminy w miejscach publicznych o zaburzonej dostępności (…)” – czytamy w komunikacie.

W czasie 50. sesji Rady Miejskiej w Kartuzach dnia 24 listopada 2021 r. została podjęta uchwała o utworzeniu na obszarze Kartuz stref płatnego parkowania. Nie oznacza to, że w naszym mieście na terenach gminnych przy posesjach lub blokach mieszkańców pojawi się konieczność dokonywania opłat za korzystanie z gminnego parkingu.

Konieczność ta pojawi się wyłącznie na terenach należących do Gminy w miejscach publicznych o zaburzonej dostępności, szczególnie uczęszczanych, takich jak np. instytucje czy ośrodki zdrowia. Wynika to z sygnałów i próśb kierowanych do Urzędu przez samych mieszkańców. Przykładem mogą być dotychczas nieobjęte strefą płatną nowo powstałe miejsca parkingowe przy kartuskiej pływalni.

Reklamy

Powodem utworzenia przedmiotowych stref jest konieczność zapewnienia odpowiedniej rotacji samochodów na miejscach parkingowych na obszarach problematycznych, tak aby miejsca te nie były w dalszym ciągu zajmowane często przez dłuższy okres czasu przez kierowców, którzy nie korzystają z usług obiektów czy instytucji, przy których gminny parking jest położony, tym samym blokując dostępność owych miejsc tym mieszkańcom, którzy chcą np. wybrać się na pływalnię czy pójść do lekarza lub na rehabilitację.

Ponadto informujemy, że strefy płatnego parkowania po wejściu w życie odpowiednich regulacji zostaną oznakowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz wyposażone w parkometry. Opłaty mogą dotyczyć tylko odpowiednio oznakowanych miejsc. O szczegółach dotyczących stref płatnego parkowania na obszarze Kartuz będziemy szczegółowo informować na naszej stronie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*