Kartuzy. „Gmina złożyła zapotrzebowanie na węgiel w ilości obejmującej wszystkich mieszkańców…”

Kartuzy. „Gmina złożyła zapotrzebowanie na węgiel w ilości obejmującej wszystkich mieszkańców…”

Gmina Kartuzy opublikowała dziś kolejny komunikat, związany z dystrybucją węgla przez magistrat, zgodnie z ustawą, przyjętą ostatnio przez rząd. „Na obecnym etapie, przygotowując się do sprzedaży węgla na swoim terenie, czekamy na decyzje instytucji nadrzędnych” – czytamy.

W związku z zapowiadanymi regulacjami prawnymi mającymi umożliwić gminom sprzedaż węgla oraz licznymi zapytaniami mieszkańców naszej gminy, informujemy, że gmina Kartuzy złożyła zapotrzebowanie na węgiel w ilości obejmującej wszystkich mieszkańców, którym przysługuje dodatek węglowy i którzy złożyli wnioski w wyznaczonym wcześniej terminie. Na obecnym etapie, przygotowując się do sprzedaży węgla na swoim terenie, czekamy na decyzje instytucji nadrzędnych – informuje Urząd Miejski w Kartuzach w opublikowanym dziś komunikacie.

Pisaliśmy już, że pomysł sprzedaży opału przez samorządy budzi skrajne emocje. Rząd zaś przyjął ustawę, która ma pozwolić magistratom na dystrybucję węgla po korzystnej cenie.

Zobacz również: Urząd przygotowuje się do sprzedaży węgla

Zgodnie z założeniem, gminy będą kupować węgiel kamienny w cenie 1500 zł brutto za tonę, a sprzedawać po cenie maksymalnej 2000 zł brutto za tonę. Do tego dochodzić będzie koszt transportu z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*